Majówka, długi weekend majowy 2024 w polskich górach!

Atrakcje turystyczne dla rodzin z dziećmi w Krynicy-Zdroju

Krynica-Zdrój to doskonałe miejsce dla każdego, kto planuje niezapomnianą i pełną atrakcji podróż z dziećmi. Położona pośród czarującej, beskidzkiej krainy miejscowość przyciąga turystów nie tylko zimą. Wiosenny weekend majowy to bowiem świetna okazja na pobyt w polskich górach. Jakie atrakcje turystyczne czekają na rodziny z dziećmi w Krynicy-Zdroju? Gdzie warto pojechać? Co oferuje to malownicze miasteczko? O tym w przygotowanym zestawieniu.

Wieża widokowa

Miejscem, które zdecydowanie warto zobaczyć w Krynicy-Zdroju, jest Wieża widokowa ze ścieżką w koronach drzew. Ta wyjątkowa, 49,5-metrowa konstrukcja zlokalizowana jest w paśmie lasów Jaworzyny Krynickiej, a dokładniej na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena, na wysokości 896 m n.p.m. Warto zaznaczyć, że Wieża w Krynicy-Zdroju jest pierwszą polską wieżą między koronami drzew. Można do niej dotrzeć pieszo specjalnie wybudowaną „drewnianą ścieżką” bądź wjechać wyciągiem krzesełkowym. Rozciągająca się w koronach drzew trasa to nie tylko malownicze krajobrazy, ale również doskonała forma edukacji – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dzięki specjalnym instalacjom naukowym odwiedzający mogą dowiedzieć się więcej o otaczającej przyrodzie, a także historii regionu. A co czeka na turystów na szczycie Wieży? Oczom wędrujących na punkt widokowy ukaże się zapierająca dech w piersiach panorama Beskidu Sądeckiego i Niskiego. Ciekawą, dodatkową atrakcją, która z pewnością ucieszy najmłodszych, jest 60-metrowa zjeżdżalnia.

Góra Parkowa

Kolejnym obowiązkowym punktem do odwiedzenia w Krynicy-Zdroju jest Góra Parkowa (732 m n.p.m.). Na jej szczyt można wejść pieszo lub wjechać za pomocą kolejki linowej – dolna stacja zlokalizowana jest obok Deptaku krynickiego, na wysokości pomnika Nikifora.  Znajdujący się na zboczach Góry park zdrojowy obfituje m.in. w przepiękne ścieżki spacerowe z altankami, które z pewnością docenią dorośli turyści. Natomiast co najbardziej zachwyci najmłodszych na Górze Parkowej? Zjeżdżalnie, tzw. Rajskie Ślizgawki, na których przejazd odbywa się na specjalnie przygotowanych matach. Doskonałą atrakcją dla dzieci oraz dorosłych są także zjazdy na pontonach.

Parki linowe

Atrakcją, której nie może zabraknąć na liście punktów do odwiedzenia w Krynicy-Zdroju, są z pewnością parki linowe. Tego typu forma rozrywki doskonale rozwija zdolności atletyczne oraz motoryczne dzieci. Pokonywanie przeszkód linowych to ogromna radość, a także wielka satysfakcja dla każdego malucha. Co więcej, park linowy to także przełamywanie strachu oraz budowanie poczucia pewności siebie. Warto zaznaczyć, że trasy zróżnicowane są pod względem trudności i wysokości czy systemu zabezpieczeń, dlatego bez obaw, że będzie za trudno dla dzieci. W Krynicy-Zdroju na turystów czeka m.in. Krynicki Park Linowy czy Park Linowy Mamut. Pierwszy z nich składa się z 9 tras, drugi z kolei obejmuje 4 trasy ze zróżnicowanymi przeszkodami do pokonania. 

Muzeum Zabawek

Wybierając się na majówkę z dziećmi do Krynicy-Zdroju, warto także odwiedzić Muzeum Zabawek, które działa od 2010 roku. To niewątpliwie wyjątkowe miejsce spotyka się z ogromnym zainteresowaniem zarówno starszych, jak i młodszych turystów. Muzeum pozwala bowiem przenieść się do beztroskich lat dzieciństwa oraz zobaczyć historyczne zabawki naszych przodków. Zgromadzono tu ponad trzy tysiące eksponatów, pochodzących z niemal wszystkich epok. Najstarsze z nich zostały znalezione podczas wykopalisk archeologicznych w Elblągu. W kolekcji krynickiego Muzeum znaleźć można m.in. lalki z dodatkami, zabawki blaszane, klocki, teatrzyki domowe, samograje, żołnierzyki, pluszowe misie czy zabawki pochodzące z filmów. Niezwykle ciekawą atrakcją Muzeum w Krynicy-Zdroju jest również klasa szkolna sprzed 50 lat. Warto również podkreślić, że kolekcja Muzeum Zabawek nieustannie się rozwija. 

Co jeszcze warto zobaczyć w Krynicy-Zdroju?

Będąc w Krynicy-Zdroju warto zobaczyć fontanny multimedialne, które z całą pewnością zainteresują najmłodszych turystów. Konstrukcja mieści się w centrum krynickiego Deptaku, obok Starego Domu Zdrojowego. Fontanna wyposażona jest w ponad 90 dysz, które wraz z muzyką (klasyczną, filmową oraz rozrywkową) i oświetleniem tworzą jeden system. Niezapomniane wrażenia czekają również na wszystkich odwiedzających Minigolf Park Krynica. W tym ciekawym kompleksie znaleźć można m.in. tor do gry w mini golfa, plac zabaw dla dzieci czy punkty gastronomiczne. Jakie miejsca warto jeszcze odwiedzić w Krynicy-Zdroju? Świetną propozycją jest Sankostrada, czyli tor saneczkowy o długości około 1 km. Warto zaznaczyć, że jest to wspaniała rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W tym miejscu z pewnością każdy poczuje wiatr we włosach. Doskonałą atrakcją w Krynicy są także różnego rodzaju baseny, które znajdują się w hotelach oraz sanatoriach. W zestawieniu najciekawszych atrakcji tej malowniczej miejscowości nie mogło zabraknąć również kolejki gondolowej z doliny Czarnego Potoku na Jaworzynę Krynicką. Na szczycie tym znajduje się schronisko turystyczne, a także Muzeum Turystyki Górskiej. Z góry Jaworzyny Krynickiej podziwiać można wspaniałe widoki Beskidu Sądeckiego. 

Nie da się ukryć, że Krynica-Zdrój to wspaniałe miejsce na majówkową podróż dla rodzin z dziećmi. Prócz oczywistych walorów przyrodniczych i uzdrowiskowych, na odwiedzających to miasteczko czeka masa innych atrakcji. W tym miejscu znaleźć można bowiem wszystko to, czego nie może zabraknąć na rodzinnym wyjeździe – wypoczynku na łonie natury oraz niezapomnianych wrażeń i zabawy. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa która cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków.

Jeżeli chodzi o porę zimową to według mnie tym co najbardziej przyciąga tysiące ludzi z całego kraju do Krynicy jest fakt, że miasto to jest jednym z największych ośrodków sportów zimowych w naszym kraju. Wyciągi na Jaworzynie Krynickiej, Słotwinach, w Tyliczu czy też bliska odległość do kompleksu narciarskiego Dwie Doliny Muszyna Wierchomla sprawia, że narciarze uznają to miejsce jako obowiązkowy punkt wypraw o tej porze roku.

Jeżeli natomiast mówimy o innych porach roku to Krynica przyciąga turystów m.in. dzięki ogromnym złożom wód leczniczych, niezwykłemu klimatowi oraz wielu atrakcjom turystycznym, takim jak np.:

 • Kolejka gondolowa na Jaworzynę Krynicką, jedna z największych kolejek gondolowych w Polsce (czas wjazdu ok. 5-7 min.), dzięki której docieramy na najwyższy szczyt we wschodniej części Beskidu Sądeckiego, czyli Jaworzynę Krynicką (1114 m n.p.m.). Ze szczytu Jaworzyny rozciąga się piękna panorama na cały Beskid Sądecki a przy ładnej pogodzie ze szczytu widać również Tatry.
 • Góra Parkowa – obowiązkowy punkt wypraw każdego turysty, który przyjeżdża do Krynicy. Na szczyt Góry Parkowej (732 m n.p.m.) można wyjechać wybudowaną w 1937 roku kolejką linowo-terenową lub też dotrzeć tam pieszo szlakami turystycznymi prowadzącymi na sam szczyt,. Ze szczytu Góry Parkowej możemy podziwiać panoramę miasta Krynica, możemy również skorzystać z wielu atrakcji jakie znajdują się na samym szczycie (m.in. zjeżdżalnia pontonowa i rajskie ślizgawki). Dolna stacja kolejki na Górę Parkową znajduje się obok Deptaku krynickiego, obok Hotelu Prezydent.
 • Pijalnia Główna – budynek ten jest chyba najczęściej odwiedzanym miejscem w Krynicy, między innymi ze względu na fakt, że znajduje się obok krynickiego Deptaku. Wewnątrz Pijalni możemy podziwiać wspaniałą roślinność oraz napić się wielu wód mineralnych (między innymi Jan, Tadeusz, Słotwinka, czy też Zuber.), które mają niezwykłe działanie zdrowotne. W Pijalni Głównej znajduje się wiele sklepików oferujących produkty pszczele, kosmetyki oraz pamiątki związane z Krynicą.
 • Wieża widokowa o wysokości 49,5 m, położona na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena

Ostatnio dodane atrakcje

 • atrakcje turystyczne dla rodzin z dziećmi w Krynicy - wieża widokowa

  Krynica-Zdrój to doskonałe miejsce dla każdego, kto planuje niezapomnianą i pełną atrakcji podróż z dziećmi. Położona pośród czarującej, beskidzkiej krainy miejscowość przyciąga turystów nie tylko zimą. Wiosenny weekend majowy to bowiem świetna okazja na pobyt w polskich górach. Jakie atrakcje turystyczne czekają na rodziny z dziećmi w Krynicy-Zdroju? Gdzie warto pojechać? Co oferuje to malownicze miasteczko? O tym w przygotowanym zestawieniu.

 • Magiczne Ogrody w Muszynie

  Znalezienie odpowiedniego miejsca na spędzenie majówki to klucz do udanego wyjazdu. Niestety nie zawsze się to udaje, a odwiedzane lokalizacje czasami okazują się nietrafione. Na terenie Muszyny na szczęście nie brakuje atrakcji, a jedną z tych, którymi zachwyca się każdy kto odwiedzi to miejsce są Magiczne Ogrody, nazywane również Ogrodami Miłości. Dowiedz się, co to za miejsce i dlaczego warto tam pojechać.

 • Szczawnica

  Szczawnica to jedno z licznych miast uzdrowiskowych na mapie Polski. Jest jednak na swój sposób wyjątkowe! Znajdziemy tutaj liczne atrakcje, zabytkowe zabudowy, Dunajec czy Pieniny. Sprawia to, że miasto jest bardzo atrakcyjne turystycznie nie tylko w okresie letnim, ale w ciągu całego roku. Pierwsze wzmianki historyczne o Szczawnicy pochodzą z XV wieku, zatem również miłośnicy historii nie będą się nudzić w tym mieście. Dowiedz się, jakie są najciekawsze atrakcje turystyczne dla rodzin z dziećmi w Szczawnicy.

Wyróżnione obiekty

 • Pensjonat KościuszkoPensjonat Kościuszko
  Weekend majowy w Pensjonacie Kościuszko położonym tuż obok krynickiego Deptaku. Kościuszko to idealne miejsce wypoczynku dla […]
  3 komentarze
 • Hotel Orlik w Krynicy - oferta na majówkęHotel Orlik ***
  Majówka w Hotelu Orlik *** w Krynicy-Zdroju. Do dyspozycji naszych Gości i ich rodzin: bogato wyposażony plac zabaw, sala zabaw […]
  Jeden komentarz
 • Willa Trela w Muszynie na majówkęWilla Trela
  Willa Trela to pięknie położony obiekt noclegowy w Uzdrowisku Muszyna-Zdrój. Komfortowe pokoje, smaczne jedzenie i niewielka […]
  Jeden komentarz
 • Hotel Activa w Muszynie - majówkaHotel Activa ***
  Długi weekend majowy w hotelu Activa *** – wraz z rodziną i przyjaciółmi spędź majówkę w Hotelu Activa*** w Muszynie. […]
  Jeden komentarz

Znalazłeś błąd? Napisz do nas.

Zgłoś błąd lub poprawkę w opisie.

Napisz do nas

Wiosenna majówka w polskich górach – aktualne oferty | MAJOWKA-w-GORACH.pl | Kopiowanie materiałów zabronione

0
Would love your thoughts, please comment.x