Majówka, długi weekend majowy 2024 w polskich górach!

Ogrody Biblijne w Muszynie

Ogrody Biblijne w Muszynie o powierzchni 1,3 km zostały otwarte dla zwiedzających w 2015 roku i od tej pory stanowią jedną z ważniejszych atrakcji miasta. Znajdują się przy parafii Rzymsko – Katolickiej pod wezwaniem Św. Józefa Oblubieńca NMP w Muszynie (ul. Kościelna 64). Zwiedzanie obiektu jest bezpłatne.

W poniższym artykule opiszemy dlaczego jest to miejsce wyjątkowe i warte odwiedzenia.

OGRODY TEMATYCZNE

Ogrody Biblijne podzielone zostały na 5 ogrodów tematycznych. Zaprojektowała je Pani Zofia Włodarczyk – autorka książki Rośliny biblijne oraz wykładowczyni na Uniwersytecie Przyrodniczym w Krakowie.

1. Ogród pierwszy to ogród przedstawiający historię zbawienia.
2. Ogród drugi to ogród krajobrazów biblijnych.
3. Ogród trzeci przedstawia tematy nauczania proroków.
4. Ogród czwarty przeznaczony jest dla dzieci.
5. Ogród piąty to ogród dla zakochanych.

ZWIEDZANIE OGRODÓW

Podczas zwiedzania Ogrodów Biblijnych każdy znajdzie coś dla siebie. Wierzący mogą oddać się modlitwie i refleksji. Niewierzący mogą odpocząć i podziwiać piękno przyrody.

Ogrody można zwiedzać na kilka sposobów

1. Istnieje możliwość nieodpłatnego oprowadzania po ogrodach tematycznych przez przewodnika. Grupy zorganizowane muszą umówić się wcześniej telefonicznie dzwoniąc pod numer telefonu +48 511041322, +48 503931950 lub pisząc na adres mailowy muszynskieogrodybiblijne@gmail.com
2. Grupy zorganizowane od 10 osób mogą wziąć udział w referacie: „Milczenie Boga: czyli Opatrzność Boża, a cierpienie człowieka”.
Referat trwa 30 minut. Po prezentacji następuje oprowadzanie przez przewodnika po Ogrodach Biblijnych, w celu głębszego zrozumienia tego tematu.
3. Dzieci oraz młodzież mogą zwiedzać ogród poprzez zabawę i animacje na świeżym powietrzu.

Zasady zwiedzania

1. Podczas wizyty w Ogrodach Biblijnych nie należy dotykać roślin oraz pozostałych eksponatów.
2. Ogrody są miejscem poświęconym, dlatego należy zwrócić uwagę na stosowny ubiór oraz odpowiednie zachowanie.
3. Korzystanie z telefonów komórkowych jest niedozwolone.
4. Przebywanie zwierząt jest niedozwolone.

GODZINY OTWARCIA OGRODÓW BIBLIJNYCH

Godziny otwarcia:
Wtorek – sobota: 10:00 – 18:00
Niedziela: 09:00 – 18:00
W poniedziałek ogrody są zamknięte.
W niedzielę i święta nie ma możliwości oprowadzania po Ogrodach Biblijnych. Miejsce można zwiedzać indywidualnie – są to tzw. „dni ciszy”.

Wstęp do Ogrodów Biblijnych jest bezpłatny. W celu wsparcia przedsięwzięcia każdy może złożyć dobrowolne datki.

Więcej informacji na www.twojamuszyna.pl/atrakcje/ogrody-biblijne-w-muszynie/.

Lokalizacja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Muszyna

Muszyna to piękna miejscowość uzdrowiskowa położona w Beskidzie Sądeckim. Miasto to leży przy granicy ze Słowacją dzięki czemu jest doskonałym miejscem wypadowym do naszych południowych sąsiadów.

Jednymi z największych atrakcji Muszyny są: ruiny zamku "Baszta", Ogrody sensoryczne oraz Ogrody Baśni i Legend, Ogrody Biblijne, Park Zdrojowy Zapopradzie wraz ze stawami, ścieżkami spacerowymi oraz klatkami z ptakami ozdobnymi, kompleks odkrytych basenów na Zapopradziu, kryte lodowisko/kort tenisowy, pijalnie wód mineralnych, spływy pontonowe na rzece Poprad.

Dla ludzi którzy na co dzień żyją i pracują w większych, bardziej zatłoczonych i zanieczyszczonych miastach, już sama wizyta w Muszynie jest wartościowa, niezależnie od planu wycieczki i miejsc które chcą odwiedzić. Mimo to, mnogość możliwości spędzenia czasu i miejsc w których można zatrzymać się na nocleg, jeszcze zwiększa wartość turystyczną uzdrowiska. Muszyna oferuje nie tylko ekskluzywne hotele, sanatoria i domy wczasowe, ale także gospodarstwa agroturystyczne, schroniska i pola namiotowe, dla osób które wolą zorganizować sobie wypoczynek na własną rękę.

O wyjątkowości Muszyny świadczy także ilość odwiertów i rozlewni wód mineralnych które znajdują się w tej miejscowości. Pierwszych odwiertów dokonano w 1932 roku i w czasie wojny zostały całkowicie zniszczone, dziś odwierty w Muszynie działają prężnie, dostarczając mieszkańcom i gościom bogatych w wartości mineralne wód. Co ciekawe, do pijalni można nie tylko wejść za darmo, ale także napić się wody nie uiszczając żadnych opłat. Biorąc pod uwagę, jak dużą wartość leczniczą mają muszyńskie wody, jest to naprawdę interesująca możliwość.

Zobacz wszystkie atrakcje Muszyny i okolic.

Ostatnio dodane atrakcje

 • atrakcje turystyczne dla rodzin z dziećmi w Krynicy - wieża widokowa

  Krynica-Zdrój to doskonałe miejsce dla każdego, kto planuje niezapomnianą i pełną atrakcji podróż z dziećmi. Położona pośród czarującej, beskidzkiej krainy miejscowość przyciąga turystów nie tylko zimą. Wiosenny weekend majowy to bowiem świetna okazja na pobyt w polskich górach. Jakie atrakcje turystyczne czekają na rodziny z dziećmi w Krynicy-Zdroju? Gdzie warto pojechać? Co oferuje to malownicze miasteczko? O tym w przygotowanym zestawieniu.

 • Magiczne Ogrody w Muszynie

  Znalezienie odpowiedniego miejsca na spędzenie majówki to klucz do udanego wyjazdu. Niestety nie zawsze się to udaje, a odwiedzane lokalizacje czasami okazują się nietrafione. Na terenie Muszyny na szczęście nie brakuje atrakcji, a jedną z tych, którymi zachwyca się każdy kto odwiedzi to miejsce są Magiczne Ogrody, nazywane również Ogrodami Miłości. Dowiedz się, co to za miejsce i dlaczego warto tam pojechać.

 • Szczawnica

  Szczawnica to jedno z licznych miast uzdrowiskowych na mapie Polski. Jest jednak na swój sposób wyjątkowe! Znajdziemy tutaj liczne atrakcje, zabytkowe zabudowy, Dunajec czy Pieniny. Sprawia to, że miasto jest bardzo atrakcyjne turystycznie nie tylko w okresie letnim, ale w ciągu całego roku. Pierwsze wzmianki historyczne o Szczawnicy pochodzą z XV wieku, zatem również miłośnicy historii nie będą się nudzić w tym mieście. Dowiedz się, jakie są najciekawsze atrakcje turystyczne dla rodzin z dziećmi w Szczawnicy.

Wyróżnione obiekty

 • Pensjonat KościuszkoPensjonat Kościuszko
  Weekend majowy w Pensjonacie Kościuszko położonym tuż obok krynickiego Deptaku. Kościuszko to idealne miejsce wypoczynku dla […]
  3 komentarze
 • Hotel Orlik w Krynicy - oferta na majówkęHotel Orlik ***
  Majówka w Hotelu Orlik *** w Krynicy-Zdroju. Do dyspozycji naszych Gości i ich rodzin: bogato wyposażony plac zabaw, sala zabaw […]
  Jeden komentarz
 • Willa Trela w Muszynie na majówkęWilla Trela
  Willa Trela to pięknie położony obiekt noclegowy w Uzdrowisku Muszyna-Zdrój. Komfortowe pokoje, smaczne jedzenie i niewielka […]
  Jeden komentarz
 • Hotel Activa w Muszynie - majówkaHotel Activa ***
  Długi weekend majowy w hotelu Activa *** – wraz z rodziną i przyjaciółmi spędź majówkę w Hotelu Activa*** w Muszynie. […]
  Jeden komentarz

Znalazłeś błąd? Napisz do nas.

Zgłoś błąd lub poprawkę w opisie.

Napisz do nas

Wiosenna majówka w polskich górach – aktualne oferty | MAJOWKA-w-GORACH.pl | Kopiowanie materiałów zabronione

0
Would love your thoughts, please comment.x