Majówka, długi weekend majowy 2024 w polskich górach!

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju

Ta wyjątkowa, drewniana konstrukcja o wysokości 49,5 m znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m.). Ścieżka prowadząca na szczyt wieży biegnie w koronach drzew, co sprawia że jest to jedna z najbardziej unikatowych wież widokowych w Polsce. Obiekt stanowi niewątpliwie jedną z głównych atrakcji w Krynicy.

DREWNIANA KONSTRUKCJA WIEŻY I ŚCIEŻKI

Drewniana ścieżka prowadząca na szczyt wieży widokowej podpierana jest przez 18 wież wsporczych oraz 87 słupów. Wykonana jest z drewna robinii akacjowej, potocznie nazywanego akacją, które jest trwałe i wpływa na stabilność całej konstrukcji.
Wieża widokowa w Krynicy jest najwyższą wieżą o drewnianej konstrukcji w Polsce.
Ścieżka biegnie w koronach drzew nad lasem pasma Jaworzyny Krynickiej. Są to gatunki takie jak jodły, świerki czy buki. Takie otoczenie zdecydowanie potęguje pozytywne emocje wśród pasjonatów górskich krajobrazów.

ŚCIEŻKA EDUKACYJNO-PRZYRODNICZA

Na szczyt wieży można dostać się 6-osobową kolejką krzesełkową lub dojść pieszo.
Ścieżka prowadząca na szczyt o długości 1030 m obfituje w wiele materiałów edukacyjnych, które zainteresują dzieci oraz dorosłych. Instalacje edukacyjne wprowadzą każdego w historię regionu oraz okolicznej przyrody.

ATRAKCJE DLA DZIECI

Niewątpliwą atrakcją dla dzieci będzie zjazd na dostępnej dla najmłodszych 60-metrowej zjeżdżalni.
Ponadto ścieżka prowadząca na szczyt wieży stanowi doskonałe miejsce na edukacyjne wycieczki szkolne. Od poniedziałku do piątku da grup szkolnych oraz przedszkolnych obowiązują niższe ceny. Grupa powinna liczyć minimum 20 osób.
Dla grup zorganizowanych istnieje również możliwość wykupienia specjalnych warsztatów tematycznych przeznaczonych dla dzieci. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://wiezawidokowa.pl/zwiedzanie/warsztaty/

CENNIK

Wejście na wieżę widokową, bilet normalny: 49 zł
Wejście na wieżę widokową, bilet ulgowy: 42 zł
Wejście na wieżę widokową + wjazd koleją krzesełkową, bilet normalny: 57 zł
Wejście na wieżę widokową + wjazd koleją krzesełkową, bilet ulgowy: 47 zł
Wejście na wieżę widokową + wjazd i zjazd koleją krzesełkową, bilet normalny: 69 zł
Wejście na wieżę widokową + wjazd i zjazd koleją krzesełkową, bilet ulgowy: 55 zł
Dzieci do 3 lat: gratis

INFORMACJE PRAKTYCZNE

– Biletów nie można kupić obecnie online. Jedyną możliwością jest zakup biletów na miejscu.
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – niedziela: 9:00 – 15:00
Sezon jesienno-zimowym: 10:00 -15:00
– Ścieżka prowadząca na szczyt posiada specjalne udogodnienia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Jest to odpowiednie nachylenie ścieżki między 2-6%.
Honorowana jest Karta Dużej Rodziny.

Więcej informacji i zdjęć na www.twojamuszyna.pl/atrakcje/wieza-widokowa-w-krynicy/.

Lokalizacja

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
3 lat temu
Oceń :
     

Z ceną to przesadzili. Początkowo było 10 zł taniej. Według mnie ta atrakcja nie jest warta 49 zł (oczywiście to najtańsza opcja biletu normalnego).

Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa która cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków.

Jeżeli chodzi o porę zimową to według mnie tym co najbardziej przyciąga tysiące ludzi z całego kraju do Krynicy jest fakt, że miasto to jest jednym z największych ośrodków sportów zimowych w naszym kraju. Wyciągi na Jaworzynie Krynickiej, Słotwinach, w Tyliczu czy też bliska odległość do kompleksu narciarskiego Dwie Doliny Muszyna Wierchomla sprawia, że narciarze uznają to miejsce jako obowiązkowy punkt wypraw o tej porze roku.

Jeżeli natomiast mówimy o innych porach roku to Krynica przyciąga turystów m.in. dzięki ogromnym złożom wód leczniczych, niezwykłemu klimatowi oraz wielu atrakcjom turystycznym, takim jak np.:

  • Kolejka gondolowa na Jaworzynę Krynicką, jedna z największych kolejek gondolowych w Polsce (czas wjazdu ok. 5-7 min.), dzięki której docieramy na najwyższy szczyt we wschodniej części Beskidu Sądeckiego, czyli Jaworzynę Krynicką (1114 m n.p.m.). Ze szczytu Jaworzyny rozciąga się piękna panorama na cały Beskid Sądecki a przy ładnej pogodzie ze szczytu widać również Tatry.
  • Góra Parkowa – obowiązkowy punkt wypraw każdego turysty, który przyjeżdża do Krynicy. Na szczyt Góry Parkowej (732 m n.p.m.) można wyjechać wybudowaną w 1937 roku kolejką linowo-terenową lub też dotrzeć tam pieszo szlakami turystycznymi prowadzącymi na sam szczyt,. Ze szczytu Góry Parkowej możemy podziwiać panoramę miasta Krynica, możemy również skorzystać z wielu atrakcji jakie znajdują się na samym szczycie (m.in. zjeżdżalnia pontonowa i rajskie ślizgawki). Dolna stacja kolejki na Górę Parkową znajduje się obok Deptaku krynickiego, obok Hotelu Prezydent.
  • Pijalnia Główna – budynek ten jest chyba najczęściej odwiedzanym miejscem w Krynicy, między innymi ze względu na fakt, że znajduje się obok krynickiego Deptaku. Wewnątrz Pijalni możemy podziwiać wspaniałą roślinność oraz napić się wielu wód mineralnych (między innymi Jan, Tadeusz, Słotwinka, czy też Zuber.), które mają niezwykłe działanie zdrowotne. W Pijalni Głównej znajduje się wiele sklepików oferujących produkty pszczele, kosmetyki oraz pamiątki związane z Krynicą.
  • Wieża widokowa o wysokości 49,5 m, położona na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena

Ostatnio dodane atrakcje

  • atrakcje turystyczne dla rodzin z dziećmi w Krynicy - wieża widokowa

    Krynica-Zdrój to doskonałe miejsce dla każdego, kto planuje niezapomnianą i pełną atrakcji podróż z dziećmi. Położona pośród czarującej, beskidzkiej krainy miejscowość przyciąga turystów nie tylko zimą. Wiosenny weekend majowy to bowiem świetna okazja na pobyt w polskich górach. Jakie atrakcje turystyczne czekają na rodziny z dziećmi w Krynicy-Zdroju? Gdzie warto pojechać? Co oferuje to malownicze miasteczko? O tym w przygotowanym zestawieniu.

  • Magiczne Ogrody w Muszynie

    Znalezienie odpowiedniego miejsca na spędzenie majówki to klucz do udanego wyjazdu. Niestety nie zawsze się to udaje, a odwiedzane lokalizacje czasami okazują się nietrafione. Na terenie Muszyny na szczęście nie brakuje atrakcji, a jedną z tych, którymi zachwyca się każdy kto odwiedzi to miejsce są Magiczne Ogrody, nazywane również Ogrodami Miłości. Dowiedz się, co to za miejsce i dlaczego warto tam pojechać.

  • Szczawnica

    Szczawnica to jedno z licznych miast uzdrowiskowych na mapie Polski. Jest jednak na swój sposób wyjątkowe! Znajdziemy tutaj liczne atrakcje, zabytkowe zabudowy, Dunajec czy Pieniny. Sprawia to, że miasto jest bardzo atrakcyjne turystycznie nie tylko w okresie letnim, ale w ciągu całego roku. Pierwsze wzmianki historyczne o Szczawnicy pochodzą z XV wieku, zatem również miłośnicy historii nie będą się nudzić w tym mieście. Dowiedz się, jakie są najciekawsze atrakcje turystyczne dla rodzin z dziećmi w Szczawnicy.

Wyróżnione obiekty

  • Pensjonat KościuszkoPensjonat Kościuszko
    Weekend majowy w Pensjonacie Kościuszko położonym tuż obok krynickiego Deptaku. Kościuszko to idealne miejsce wypoczynku dla […]
    3 komentarze
  • Hotel Orlik w Krynicy - oferta na majówkęHotel Orlik ***
    Majówka w Hotelu Orlik *** w Krynicy-Zdroju. Do dyspozycji naszych Gości i ich rodzin: bogato wyposażony plac zabaw, sala zabaw […]
    Jeden komentarz
  • Willa Trela w Muszynie na majówkęWilla Trela
    Willa Trela to pięknie położony obiekt noclegowy w Uzdrowisku Muszyna-Zdrój. Komfortowe pokoje, smaczne jedzenie i niewielka […]
    Jeden komentarz
  • Hotel Activa w Muszynie - majówkaHotel Activa ***
    Długi weekend majowy w hotelu Activa *** – wraz z rodziną i przyjaciółmi spędź majówkę w Hotelu Activa*** w Muszynie. […]
    Jeden komentarz

Znalazłeś błąd? Napisz do nas.

Zgłoś błąd lub poprawkę w opisie.

Napisz do nas

Wiosenna majówka w polskich górach – aktualne oferty | MAJOWKA-w-GORACH.pl | Kopiowanie materiałów zabronione

1
0
Would love your thoughts, please comment.x