Majówka, długi weekend majowy 2024 w polskich górach!

Jak urządzić pokój do wynajęcia dla turystów?

Jeżeli mieszkacie w miejscowości turystycznej i macie duży dom – możecie pomyśleć o tym by wynajmować noclegi. Realizacja tego przedsięwzięcia może być naprawdę przeprowadzona za niewielkie pieniądze.

Zajmijmy się krok po kroku listą rzeczy, o które trzeba zadbać otwierając taki interes. Musimy na początek zastanowić się, jakiego klienta szukamy. Wyższe klasy szukają komfortowych lokali na nocleg, ale jeżeli zdecydujemy się na studentów to nie mają oni z reguły wielkich wymagań.

 • Krok pierwszy to zadbanie o funkcjonalność i dobre rozplanowanie przestrzeni. Taka organizacja pozwoli zaprojektować wygodne, praktyczne wnętrze, które będzie przyciągać turystów poszukujących urokliwego miejsca na nocleg.
 • Krok drugi to projektowanie kolorystyki panującej we wnętrzach do wynajęcia. Zaleca się raczej barwy pastelowe, stonowane. Należy również pamiętać, że im jaśniejsze kolory, tym pomieszczenie wydaje się optycznie większe. Właściwy dobór barw może przyczynić się znacząco do uatrakcyjnienia lokalu i poprawy jego walorów mieszkaniowych. Należy też zwrócić uwagę na fakt, iż kolorystyka nie może być nadto wymyślna, może to zniechęcić klientów i będą oni szukać bardziej tradycyjnego pokoju do wynajęcia.
 • Krok trzeci to odpowiednie wyposażenie wnętrza. Sypialnię warto zaopatrzyć w: wygodne łóżko, by nocleg dawał odpoczynek; szafkę na ubrania i torby; co najmniej jedno krzesło; stolik i dywanik. Jeżeli przydzielimy do dyspozycji klientów kuchnię to takie sprzęty w pokoju w zupełności wystarczą.

Gdy wynajmujemy tylko pokoik z łazienką to bardzo przydaje się udostępnienie w pokoju czajnika, sztućców, kompletu talerzy, szklanek itp. Im większy komfort zapewnimy klientom, tym cena noclegu wywindowuje się w górę na naszą korzyść, zatem warto pomyśleć o telewizorze, udostępnieniu łącza internetowego itp. Łazienka – najlepiej by znajdowała się ona przy pokoju, dobrze sprawdzają się prysznice i małe toaletki na kosmetyki przejezdnych.

Pamiętajmy, że największe sukcesy odnoszą właściciele, którzy przy przygotowywaniu wnętrza kierują się dobrym smakiem oraz gustami przyszłych potencjalnych klientów.

Ważna jest harmonia, współgranie przedmiotów, barw. Każdy klient, gdy wchodzi do takie wnętrza z „duszą” od razu się zakocha i pozostanie, a nawet powróci kolejny raz.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Porady na majówkę – ostatnie wpisy

Wyróżnione obiekty

 • Pensjonat KościuszkoPensjonat Kościuszko
  Weekend majowy w Pensjonacie Kościuszko położonym tuż obok krynickiego Deptaku. Kościuszko to idealne miejsce wypoczynku dla […]
  3 komentarze
 • Hotel Orlik w Krynicy - oferta na majówkęHotel Orlik ***
  Majówka w Hotelu Orlik *** w Krynicy-Zdroju. Do dyspozycji naszych Gości i ich rodzin: bogato wyposażony plac zabaw, sala zabaw […]
  Jeden komentarz
 • Willa Trela w Muszynie na majówkęWilla Trela
  Willa Trela to pięknie położony obiekt noclegowy w Uzdrowisku Muszyna-Zdrój. Komfortowe pokoje, smaczne jedzenie i niewielka […]
  Jeden komentarz
 • Hotel Activa w Muszynie - majówkaHotel Activa ***
  Długi weekend majowy w hotelu Activa *** – wraz z rodziną i przyjaciółmi spędź majówkę w Hotelu Activa*** w Muszynie. […]
  Jeden komentarz

Znalazłeś błąd? Napisz do nas.

Zgłoś błąd lub poprawkę w opisie.

Napisz do nas

Wiosenna majówka w polskich górach – aktualne oferty | MAJOWKA-w-GORACH.pl | Kopiowanie materiałów zabronione

0
Would love your thoughts, please comment.x